مشخصات محصول

معرفی اجمالی

سلول های بنیادی سلول های تمایز نیافته ای هستند که می توانند به هر سلول تخصصی در بدن تبدیل شوند. این سلول ها از این نظر منحصر به فرد هستند که به طور طبیعی مناطق آسیب دیده را جستجو می کنند، به نوع سلول های محلی تبدیل می شوند و رشد سلول های سالم جدید را تقویت می کنند. این سلول های بنیادی در سراسر بدن شما حرکت می کنند و مناطق آسیب دیده را برای ترمیم و بازسازی گسترده جستجو می کنند. بسته به نوع بیماری منبع اگزوزوم های مشتق شده از سلول بنیادی متفاوت است و اگزوزان وریدی بیش از 200/000/000/000 اگزوزوم دارد. این محصول به دلیل وجود فاکتورهای التهابی و رشد بسیار زیاد برای جوانسازی سیستمی و درمان بیماری های التهابی و سیستمی فوق العاده موثر است.

منابع اگزوزان وریدی

اگزوزان وریدی از سلول های بنیادی منابع مختلف بدن انسان که شامل بافت چربی، پلاسنتا، بندناف و ... است، به دست می آید. با توجه به نوع بیماری، نوع اگزوزان وریدی مصرفی متفاوت است. به عنوان مثال در بیمارانی با منشا ایمنی بهتر است از اگزوزوم مشتق از پلاسنتا یا بندناف استفاده شود.

انواع اگزوزان وریدی

اگزوزان وریدی نوع P
اگزوزان وریدی نوع AD
اگزوزان وریدی نوع U

اگزوزان نوع P

اگزوزوم های مشتق از سلول های بنیادی بافت پلاسنتا می باشد. با توجه به اینکه بافت پلاسنتا دارای فاکتورهای رشد و فاکتورهای ضدالتهابی بسیار قوی جهت رشد و نگه داری جنین است، بنابراین اگزوزوم مشتق از سلول های بنیادی این بافت نیز دارای قوی ترین خاصیت تعدیل و تنظیم سیستم ایمنی می باشد. بنابراین این نوع اگزوزوم در بیماران با منشا ایمنی مانند اسکلرودرمی، لوپوس، آرتریت روماتوئید، وگنر، رد پیوند حاد و مزمن (در پیوند مغز و استخوان) قابل استفاده است. تعداد دوزهایی که استفاده می گردد، بسته به نوع و شدت بیماری از 3 تا 8 دوز قابل استفاده است.

اگزوزان نوع AD

اگزوزوم های مشتق از سلول های بنیادی بافت چربی است که این نوع اگزوزان دارای فاکتورهای رشد و ضدالتهاب زیاد می باشد. با توجه به اینکه این اگزوزان در تکثیر فیبروبلاست ها و افزایش کلاژن نقش مهمی دارد، در بازسازی، جوانسازی پوست، ترمیم زخم و بیماری مفاصل (استئوآرتریت) بسیار پرکاربرد است.

اگزوزان نوع U

اگزوزوم مشتق از سلول های بنیادی مزانشیمال بندناف انسانی می باشد که این نوع اگزوزان نیز با توجه به منبع جداسازی آن دارای فاکتور های ضدالتهابی و فاکتورهای رشد زیادی می باشد. البته از نظر خواص ضدالتهابی و تعدیل سیستم ایمنی مقدار کمی از اگزوزان پلاسنتا ضعیف تر است. این نوع اگزوزان نیز در انواع بیماری های با منشا ایمنی از پوستی تا سیستمیک قابل استفاده است.

کاربردها

درمان با اگزوزان وریدی ما ترکیبی خاص از درمان اگزوزوم و سیستم ایمنی بدن برای تسریع بهبودی، ترمیم و بازسازی است.اگزوزان وریدی که برای کمک به مشکلات مرتبط با افزایش سن و ترمیم بافت ها و سلول های آسیب دیده طراحی شده است، عملکردهای ذهنی را بهبود می بخشد، رشد سلولی جدید ایجاد می کند و درد مزمن را تسکین می دهد. همچنین انواعی از اگزوزان که جهت تقویت ایمنی طراحی شده اند، باعث ترمیم سریع و ایجاد پاسخ های ایمنی قوی به عفونت ها میشوند.

موارد استفاده

• جوانسازی سیستمی
• بیماری های سیستم ایمنی
• بیماری های نورودجنراتیو
• آرتروز
• بیماری های مزمن و حاد
• بعد از پیوند های پزشکی
• بیماری های تخریب موضعی بافت
• پیشگیری از پیری
• درد مداوم یا مزمن

مشخصات ویال

میزان اگزوزوم ها در ویال

در ویال 50 سی سی اگزوزان وریدی 200/000/000/000 اگزوزوم تا 250/000/000/000 اگزوزوم

تست های ایمنی​

بیش از 10 تست انجام میشود که شامل :  ایدز نوع 1 و 2، هپاتیت ب ، هپاتیت سی، ویروس لنفوتروپیک سلول T انسانی نوع 1 و 2، ترپونما پالیدوم یا سفلیس، تست های باکتریایی و قارچی، مایکوپلاسما سیتومگالوویروس و ... است.

دما و انقضای محصول

80 - درجه سانتیگراد 2 سال
20- درجه سانتی گراد شش ماه

روش انجام تست

بر اساس روش های دقیق الیزا و تشخیص مولکولی

فرم

مایع غیر پودری

شرایط ارسال

فریز و به همراه یخ خشک

گونه میزبان

انسان

نحوه مصرف

داخل رگی یا وریدی

سفارش اختصاصی

سفارش میزان اگزوزوم بیشتر در اگزوزوان وریدی در هر مقدار سی سی مورد نیاز، مثلا 500/000/000/000 در هر 50 سی سی، قابل انجام است و تحویل سفارشات اختصاصی یک ماه بعد خواهد بود.

نحوه سفارش محصول

اگزوزان وریدی در کشور امارات و در کلینیک لیزر و سلامت اروپا استفاده می شود. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در واتس اپ به شماره زیر پیام دهید

440 9090 2361 0049
اگزوزان

سوالات متداول

اگزوزان

کاربرد اگزوزان وریدی در بیماری های سیستم ایمنی چگونه است؟

اگزوزان در تعدیل پاسخ های ایمنی و التهابی نقش دارند. علاوه بر این، به دلیل ویژگی هایی مانند پایداری، ایمنی و سمیت کم، نیمه عمر طولانی و ظرفیت نفوذ در سد خونی مغزی، اگزوزوم ها ابزار درمانی مفیدی برای بیماری های سیستم ایمنی هستند. در ایمنی ذاتی نیز اگزوزوم ها می توانند پلاریزاسیون ماکروفاژها را به انواع M1 یا M2 افزایش دهند که به ترتیب منجر به ارتقا یا مهار پاسخ التهابی می شود. کمپلکس MHC و حامل های آنتی ژن ها توسط اگزوزوم ها می توانند کمپلکس آنتی ژن را به سلول های دندریتیک ارائه دهند و در نتیجه تکثیر و فعال شدن این سلول ها را تقویت کنند.

اگزوزان وریدی در زخم چگونه کاربرد دارد؟

استفاده از اگزوزان می‌تواند موجب تسریع در بهبود زخم، جلوگیری از انقباض زخم و تشکیل اسکار، بهبود زودتر زخم، و به طور ایده آل بازسازی پوست شود. بازسازی بافت به‌عنوان یک درمان امیدوارکننده برای ارتقای بهبود زخم بدون ایجاد اسکار ظاهر شده است.

مزایای درمان با اگزوزان وریدی چیست؟

با درمان اگزوزان وریدی، اگزوزوم ها به عنوان یک درمان هدفمند برای دردها و بیماری های مزمن، بیماری های دژنراتیو مفصلی و پیری به بدن تحویل داده می شوند. تزریق معمولاً مستقیماً در مفاصل تزریق می شود. نشان داده شده است که این درمان به کاهش علائم برخی از بیماری ها، از جمله بیماری پارکینسون که با از دست دادن سلول های تخصصی و واسطه های ارتباط سلول به سلول مشخص می شود، کمک می کند. این درمان برای تقویت اگزوزوم های بدن و همچنین شارژ مجدد سلول ها برای تسریع بهبودی، تسکین درد و تقویت ایمنی طراحی شده است.

مراقبت بعد از تزریق اگزوزان وریدی چیست؟

بعد از تزریق نیازی به بستری و استراحت مطلق وجود ندارد و بیمار فقط تا یک ساعت در مطب پزشک تحت نظر باشد.

نحوه تزریق اگزوزان وریدی چگونه است؟

برای تزریق اگزوزان وریدی سرعت تزریق مهم است و ویال 50 سی سی بین 10 الی 15 دقیقه باید تزریق شود. می توان آن را بعد از اینکه از حالت فریز خارج شد به طور مستقیم داخل ورید تزریق کرد. همچنین میتوان در 50 سی سی سرم نرمال سالین استریل و قابل تزریق ترکیب کرد و در مدت 10 الی 15 دقیقه تزریق داخل وریدی انجام شود.

اگزوزوم پودری با غیرپودری چه تفاوت هایی دارد؟

اگزوزوم دو نوع دارد. پودری (lyophilized) و مایع که اگزوزوم مایع در دمای منفی 18 درجه شش ماه و در منفی هشتاد سه سال قابل نگه داری است. اما اگر بخواهیم اگزوزوم را در دمای یخچال نگه داری کنیم (برای موارد صادرات) باید به صورت پودر شود و زمانی که به صورت پودر درمی آید قسمت زیادی از اگزوزوم ها درحین پودر شدن از بین می روند. به همین دلیل برای پودر شدن شرکت ها نیاز است دو تا سه برابر اگزوزوم بیشتر وارد ویال کنند تا در حین پودر شدن اگر نصف اگزوزوم ها از بین رفت به اندازه اگزوزوم داخل مایع، اگزوزوم در ویال مانده باشد.

آیا استفاده از اگزوزان وریدی عوارض دارد؟

اگزوزان وریدی، تحت آزمایش‌ها و غربالگری‌های دقیق قرار گرفته‌اند تا از اثربخشی و ایمنی این روش اطمینان حاصل شود. تاکنون عوارض جانبی مشاهده نشده است. عوارض جانبی ممکن است عطسه، خرناس کشیدن، آبریزش چشم ها، گرفتگی قفسه سینه، تنگی نفس، کسالت یا تب خفیف باشد که این عوارض معمولاً در عرض 1 تا 3 روز پس از درمان از بین می روند.

اگزوان وریدی برای چه بیمارانی نباید انجام شود؟

هیچ منعی برای هیچکس وجود ندارد مگر فردی که سابقه ابتلا به سرطان یا انجام شیمی درمانی را داشته باشد. گرچه تا کنون موردی از ایجاد عارضه در این افراد گزارش نشده است.

چگونه دوز اگزوزان وریدی برای هر فرد تعیین می گردد؟

بر خلاف برخی از کلینیک ها که دوز خود را بر اساس وزن بیمار تعیین می شود. اگزوزوان وریدی شامل 200/000/000/000 اگزوزوم است که برای افراد بالغ و وزن بالای 50 کیلوگرم مناسب است.

هر چند وقت یک بار نیاز به درمان با اگزوزوان است؟

هیچ دستورالعمل مشخصی برای دوز یا دفعات درمان اگزوزوم وجود ندارد. برای بیشتر درمان ها سه الی پنج دوز پیشنهاد می شود.

از آنجایی که سیستم بدن افراد متفاوت است، برنامه درمانی بیماران ممکن است متفاوت باشد.

کاربرد اگزوزان در آرتروز چگونه است؟

اگزوزان در ترمیم و بازسازی مفاصل نقش بسیار مهمی دارند. با تزریق اگزوزان به مفاصل دچار آسیب، سرعت ترمیم و بازسازی آن ها افزایش می‌یابد. این روش، به دلیل کارآیی بالا و عدم نیاز به جراحی، درمانی ایده‌آل برای مشکلات مفصلی است.