مشخصات محصول

معرفی اجمالی

اگزوزوان موضعی دسته ­ای از وزیکول­های خارج سلولی مشتق از سلول با منشا آندوزومی هستند و معمولاً 30 تا 150 نانومتر قطر دارند که کوچکترین نوع وزیکول خارج سلولی است. اگزوزوم ها که توسط یک دولایه لیپیدی احاطه شده اند، در محیط خارج سلولی حاوی محموله پیچیده ای از محتویات مشتق شده از سلول، از جمله پروتئین ها، فاکتورهای رشد، سایتوکین ها، هورمون ها، لیپیدها و ... می باشند.​

کاربردها

اگزوزوم با کیفیت بالا (اگزوزان) به عنوان روش درمانی برای مواردی استفاده می شود که نیاز به یک روش زیبایی و درمانی قدرتمند داریم. مانند جوانسازی پوست، رشد مو، درمان آسیب های غضروفی در ناحیه زانو و ... استفاده از اگزوزوم بهبود قابل ملاحظه ای در درد ها ایجاد کرده است و می توان گفت که چندین برابر بهتر از روش پی آر پی عمل می کند.​

موارد استفاده

 • کاشت مو و درمان
 • ریزش مو
 • درمان اسکار
 • درمان آرتروز
 • جوانسازی و زیبایی پوست
 • درمان بیماری های مزمن پوستی
 • تیرگی اندام های مختلف
 • پارگی تاندون و اسیب های عضلانی
 • بازتوانی جنسی
 • خشکی واژن
 • شکستگی استخوان
 • بهبود زخم

مشخصات ویال

میزان اگزوزوم ها در ویال

در ویال 2 سی سی اگزوزان موضعی 6/000/000/000 اگزوزوم تا 8/000/000/000
در ویال 3 سی سی اگزوزان موضعی 8/000/000/0000 اگزوزوم تا 10/000/000/000
و در ویال 4 سی سی اگزوزان موضعی 10/000/000/000 اگزوزوم تا 12/000/000/000

تست های ایمنی​

بیش از 10 تست انجام میشود که شامل :  ایدز نوع 1 و 2، هپاتیت ب ، هپاتیت سی، ویروس لنفوتروپیک سلول T انسانی نوع 1 و 2، ترپونما پالیدوم یا سفلیس، تست های باکتریایی و قارچی، مایکوپلاسما سیتومگالوویروس و ... است.

دما و انقضای محصول

80 - درجه سانتیگراد 2 سال
20- درجه سانتی گراد شش ماه

روش انجام تست

بر اساس روش های دقیق الیزا و تشخیص مولکولی

فرم

مایع

شرایط ارسال

فریز و به همراه یخ خشک

گونه میزبان

انسان

نحوه مصرف

زیر جلدی، درمال، اینترا درمال، تزریق بافتی

سفارش اختصاصی

سفارش اگزوزوم موضعی بیشتر در هر مقدار سی سی مورد نیاز، مثلا ده میلیارد در هر سی سی، قابل انجام است و تحویل سفارشات اختصاصی یک ماه بعد خواهد بود.

نحوه سفارش محصول

اگزوزان موضعی در کشور امارات و در کلینیک لیزر و سلامت اروپا استفاده می شود. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در واتس اپ به شماره زیر پیام دهید

440 9090 2361 0049
اگزوزان

سوالات متداول

اگزوزان

آیا امکان ترکیب اگزوزان با مزو یا فیلر وجود دارد؟

بله، ترکیب اگزوزان با فیلر، مزو، چربی، پروتوکین، پی آر پی باعث ماندگاری اثرات و تقویت اثرات فیلر، مزو و … می شود و تداخلی باهم ندارند.

آیا اگزوزان درمانی در زیبایی و جوانسازی کاربرد دارد؟ مکانیسم آن چیست؟

بله اگزوزان درمانی در زیبایی و جوانسازی کاربرد دارد. سلولهای بنیادی و اگزوزان حاصل از آنها حاوی آمینواسیدها و پپتیدهایی هستند که از ترکیبات موثر در جوان سازی پوست به شمار می آیند. مشتقات سلولهای بنیادی شبیه به بلوک‌های ساختمانی هستند که در جوان‌سازی سلول‌ های پوست و درمان چین و چروکها استفاده میشوند. اگزوزان ها به طور طبیعی دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند و سلولهای پوست را تغذیه می کنند و باعث افزایش تولید کلاژن می شود. همچنین اگزوزان ها منجر به تسهیل تبادل RNA و سلول‌های ایمنی بین سلول‌ها و انتقال فاکتورهای رشد برای جوان‌سازی پوست می شوند. بنابراین در بحث جوانسازی چین و چروک کمتر میشود، رنگ و بافت پوست بهبود می یابد و به طور کلی پوست جوان و شاداب می‌شود

کاربرد اگزوزان موضعی برای رشد مو یا بعد از کاشت مو چیست؟

اگزوزوم ها را می توان جهت ترمیم یا بازسازی بافت پوست سر تزریق نمود. اگزوزان درمانی جهت تقویت فولیکول مو، جلوگیری از ریزش مو، کمک به رشد و رویش مجدد مو مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع درمان‌ می تواند در افرادی که نیاز به کاشت مو ندارند ولی دچار ریزش مو هستند بسیار اثربخش باشد و یا در افرادی که نیاز به کاشت مو دارند قبل و بعد از کاشت با صلاح دید پزشک استفاده گردند تا نتایج حاصل از کاشت مو را در افراد ارتقاء بخشد.

مزیت اگزوزوم به پی آر پی در چیست؟

استفاده از اگزوزان نسبت به پی آر پی موثرتر و است. اشکال استفاده از پی آر پی این است که هیچ سلول بنیادی ایجاد نمی‌کند زیرا با افزایش سن، تعداد سلول‌های بنیادی در بدن کاهش می یابد. علاوه بر سن، سلامت بیمار نیز برای کیفیت برداشت PRP بسیار مهم است. همچنین اگزوزان دارای خواص بازسازی کننده، ضد التهابی و تعدیل کننده سیستم ایمنی است.

فاصله جلسات برای کاربردهای زیبایی چه قدر است؟

معمولا سه تا چهار هفته یکبار است و تعداد جلسات نسبت به کیس از سه جلسه تا 8 جلسه متفاوت است که در 80 درصد موارد سه جلسه است.

اگزوزوم در زخم چگونه کاربرد دارد؟

استفاده از اگزوزان موضعی می‌تواند موجب تسریع در بهبود زخم، جلوگیری از انقباض زخم و تشکیل اسکار، بهبود زودتر زخم، و به طور ایده آل بازسازی پوست شود. تاکنون، روش‌های مختلفی در درمان زخم‌های پوستی به کار میرود که در میان آن‌ها، درمان های مبتنی بر اگزوزوم به دلیل توانایی آن ها در تعدیل ایمنی و بازسازی بافت به‌عنوان یک درمان امیدوارکننده برای ارتقای بهبود زخم بدون ایجاد اسکار ظاهر شده است.

اگزوزوم پودری با غیرپودری چه تفاوت هایی دارد؟

اگزوزوم دو نوع دارد. پودری (lyophilized) و مایع که اگزوزوم مایع در دمای منفی 18 درجه شش ماه و در منفی هشتاد سه سال قابل نگه داری است. اما اگر بخواهیم اگزوزوم را در دمای یخچال نگه داری کنیم (برای موارد صادرات) باید به صورت پودر شود و زمانی که به صورت پودر درمی آید قسمت زیادی از اگزوزوم ها درحین پودر شدن از بین می روند. به همین دلیل برای پودر شدن شرکت ها نیاز است دو تا سه برابر اگزوزوم بیشتر وارد ویال کنند تا در حین پودر شدن اگر نصف اگزوزوم ها از بین رفت به اندازه اگزوزوم داخل مایع، اگزوزوم در ویال مانده باشد.

اگزوان موضعی برای چه بیمارانی نباید انجام شود؟

هیچ منعی برای هیچکس وجود ندارد مگر فردی که سابقه ابتلا به سرطان یا انجام شیمی درمانی را داشته باشد. گرچه تا کنون موردی از ایجاد عارضه در این افراد گزارش نشده است.

آیا با اگزوزان هم میتوان افزایش حجم داست؟

یکی از دلایل کاهش حجم بافت از بین رفتن بافت است. به عنوان مثال در بحث جوانسازی صورت در لایه های زیرین پوست از بین رفتن بافت استخوانی عضلانی لیگامانی و … را داریم. جوانسازی این بافت ها توسط اگزوزان در ترکیب با جوانسازی پوست باعث ایجاد بافت جدید و افزایش حجم می شود. روش های افزایش حجم توسط فیلرها موقتی بوده اما می توان فیلرها را با اگزوزان ترکیب کرد. ابتدا جوانسازی پوست انجام شود که بافت های از دست رفته نوسازی شود و در صورت نیاز فیلر در جلسات بعدی تزریق شود.

اگزوزان موضعی برای همه افرادی که دارای ریزش هستند کاربرد دارد؟

صرف نظر از علت ریزش مو تزریق اگزوزان به دلیل تعداد بسیار بالای فاکتورهای رشد و ضدالتهابی موجب افزایش رشد مو می شود. در کسانی که به علل آندروژنیک ریزش مو دارد، تزریق اگزوزان منجر به توقف ریزش مو می شود. از آنجایی که علت ریزش مو داخلی است تا زمانی که تزریق اگزوزان انجام شود، توقف ریزش مو را داریم. در ریزش های سکه ای تزریق اگزوزان داخل خون و تزریق موضعی بسیار موثر است.

کاربرد اگزوزان در آرتروز چگونه است؟

اگزوزان در ترمیم و بازسازی مفاصل نقش بسیار مهمی دارند. با تزریق اگزوزان به مفاصل دچار آسیب، سرعت ترمیم و بازسازی آن ها افزایش می‌یابد. این روش، به دلیل کارآیی بالا و عدم نیاز به جراحی، درمانی ایده‌آل برای مشکلات مفصلی است.

مراقبت های بعد از تزریق اگزوزان چیست؟

مراقبت خاصی نیاز ندارد و بهتر است از داروهای ضدالتهاب استفاده نشود. حداقل 12 تا 16 ساعت محل تزریق شستشو نشود و بهتر است از ترکیبات آنتی اکسیدان و هم چنین لیزر استفاده شود تا اثرات و طول عمر اگزوزوم ها افزایش یابد.