مشخصات محصول

معرفی اجمالی

سرم بند ناف حاوی عوامل رشد بافتی مختلفی مانند vegf,egf,pdgf,hgf(Growth Factor) همچنین سایتوکین های ضد التهابی بسیاری هستند که می توانند عامل اصلی در فرایند ترمیم و بازسازی بافت ها را به بدن ارائه نمایند. این عوامل سبب رشد، تکثیر و تمایز سلول های مختلف پوستی و بافتی شده و منجر به افزایش کلاژن، الاستین، ماده بین سلولی و تولید رگ های جدید می شوند.​

کاربردها

نکته جالب توجه خون بند ناف، ترکیب مایع آن یعنی سرم بند ناف (UCS) و پلاسما (UCP) است. تفاوت اصلی این مایعات وجود یا عدم وجود فاکتورهای انعقادی است (سرم فاقد فاکتورهای انعقادی است در حالی که پلاسما دارای فاکتورهای انعقادی است). سرم بند ناف حاوی منابع غنی از فاکتورهای رشد، فاکتورهای نوروتروفیک و سیتوکین ها با خواص ترمیم زخم، ضد التهاب، ضد پیری و ضد آپوپتوز می باشد. سرم بند ناف عمدتاً برای از بین بردن تحریک یا خشکی سطح چشم و حفظ سلامت و رطوبت بافت پوششی چشم نسبت به قطرات اشک مصنوعی استفاده می شود. در آزمایش‌های بالینی، سرم بند ناف با موفقیت در درمان زخم‌های اپیتلیال قرنیه، سندرم‌های خشکی چشم، فرسایش مکرر قرنیه و بیماری‌های سطح چشم استفاده می‌شود. علاوه بر این، استفاده موضعی از تحقیقات سرم بند ناف در مطالعات مختلف بازسازی از جمله بازسازی استخوان، بازسازی غشای تمپان، بازسازی تراشه و بازسازی عصب افزایش یافته است. برخی از یافته‌ها گزارش کردند که وجود نشانگرهای مولکولی در سرم بند ناف ممکن است تشخیص زودهنگام اختلال یا اختلال رشد عصبی در نوزادان تازه متولد شده را نشان دهد. علاوه بر این، سرم بند ناف به عنوان یک مکمل بالقوه رسانه ای برای رشد، تکثیر، مهاجرت و تمایز سلولی در کاربردهای کشت سلولی استفاده می شود. ​

موارد استفاده سرم بند ناف

  • سرم بند ناف در بازسازی چشم و قرنیه
  • درمان و بهبود انواع زخم  

مشخصات سرم بند ناف

تست های ایمنی​

بیش از 10 تست انجام میشود که شامل :  ایدز نوع 1 و 2، هپاتیت ب ، هپاتیت سی، ویروس لنفوتروپیک سلول T انسانی نوع 1 و 2، ترپونما پالیدوم یا سفلیس، تست های باکتریایی و قارچی، مایکوپلاسما سیتومگالوویروس و ... است.

دما و انقضای محصول

80 - درجه سانتیگراد 2 سال
20- درجه سانتی گراد شش ماه

روش انجام تست

بر اساس روش های دقیق الیزا و تشخیص مولکولی

فرم

مایع

شرایط ارسال

فریز و به همراه یخ خشک

گونه میزبان

انسان

حجم ویال

4 سی سی

نحوه مصرف

موضعی و قطره چشمی

نحوه سفارش محصول

سرم بند ناف در کشور امارات و در کلینیک لیزر و سلامت اروپا استفاده می شود. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در واتس اپ به شماره زیر پیام دهید

440 9090 2361 0049
اگزوزان

سوالات متداول

اگزوزان

روش استفاده از سرم بند ناف برای زخم چگونه است؟

به ازای هر سانت محیط اطراف زخم دو دهم سی سی تزریق داخل درمی انجام می شود.

روش استفاده از سرم بندناف برای درمان بیماری های چشمی چگونه است؟

با توجه به اینکه سرم بندناف باید به صورت فریز نگه داری شود، جهت استفاده برای درمان بیماری های چشمی ویال را در یخچال گذاشته تا یخ زدایی شود و سپس هر شش ساعت دو قطره در چشم چکانده می شود. 

ویال داخل یخچال تا چه مدت قابل نگه داری است؟

برای درمان بیماری های چشمی با توجه به اینکه ویال پس از یخ زدایی در یخچال نگه داری می شود، حداکثرسه تا چهار روز می توان آن را در یخچال نگه داری کرد.