کاربردهای زیبایی اگزوزان

از دست دادن خاصیت ارتجاعی، شل شدن پوست، چین و چروک و ظاهر خشن از مشخصه های پیری پوست است. چگونه با آن مبارزه کنیم؟ سلول های بنیادی می توانند به عنوان کارخانه های کلاژن و الاستین واقعی، ظاهر قبلی پوست را بازیابی کنند و محدودیت های بوتاکس و پرکننده ها را از بین ببرند. با اگزوزان تراپی، اگزوزوم‌ها می‌توانند التیام طبیعی صورت را تقویت کنند، به‌ویژه زمانی که به صورت عمیق به پوست تزریق شوند. پوست قادر خواهد بود خود را به روشی طبیعی و سالم از درون به بیرون بازسازی کند. اگزوزان، مرز جدید جوانسازی پوست است که می تواند کلاژن پوست را در نواحی تحت درمان تا شش برابر افزایش دهد و سطح الاستین را تا 300 درصد افزایش دهد.

اگزوزوم­ها با تحریک فرآیندهای بازسازی طبیعی در پوست، به عنوان پیام رسان­هایی عمل می­کنند که تولید کلاژن و ارتباطات سلولی را تقویت می کنند. اگزوزوم درمانی سلول­های غیرفعال پوست را تحریک نموده تا منجر به ترمیم، تقویت و جوان سازی پوست شود. فرآیند جوانسازی پوست با اگزوزوم باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین (بهبود چین و چروک)، بهبود زخم و کاهش تولید رنگدانه در پوست (درمان سیاهی دور چشم و ملاسما) می­گردد. در نتیجه پس از درمان با اگزوزوم پوست حجیم تر، محکم تر، روشن تر ( افزایش آبرسانی، منافذ باز و درخشندگی پوست) و صاف­تر می­شود. اساساً همه افراد می­توانند از جوانسازی پوست با اگزوزوم تراپی صورت بهره ببرند، زیرا این روش طیف گسترده ای از مزایا و فواید را دارند. افرادی که به دنبال درمانی جدید و موثر ضد چین و چروک و جوانسازی کلی پوست هستند، می توانند با این روش بهبود پیدا کنند، همچنین افرادی که دارای بافت ناهموار یا رنگ پوست کدر، اسکار آکنه ، منافذ بزرگ شده و رنگدانه های ناخواسته هستند، می توانند از این روش برای بهبودی استفاده کنند. نکته مهم در این روش این است که، اگزوزوم ها هیچ عارضه جانبی قابل توجهی ندارند.

اگزوزان برای جوانسازی

جوانسازی

اگزوزان به دلیل خواص بازسازی‌کننده، ضد التهابی و رگ‌زایی‌، پتانسیل مقابله با پیری پوست را دارد. زیباجویان ایده آل برای درمان با اگزوزوم در پیری پوست کسانی هستند که: به دنبال جایگزین های غیرجراحی برای رفع علائم پیری مانند چین و چروک، خطوط ریز و کاهش حجم مرتبط با افزایش سن هستند. یا کسانی که مبتلا به تغییرات پوستی مرتبط با افزایش سن، از جمله کاهش خاصیت ارتجاعی پوست، تخریب کلاژن، و از دست دادن چربی زیر جلدی، هستند. همچنین کسانی که به دنبال گزینه درمانی طبیعی تری برای رفع پیری پوست هستند، زیرا این روش از قابلیت های بازسازی کننده بدن استفاده می کند. افرادی که دارای پوست حساس هستند، به فیلرهای مصنوعی ممکن آلرژی داشته باشند که استفاده از اگزوزوم احتمال بسیار کمتری برای ایجاد واکنش های نامطلوب برای این افراد دارد و در عین حال اثر بسیار بیشتری از فیلرهای مصنوعی دارد. همچنن بیمارانی که قبلاً سایر درمان‌های جوان‌سازی پوست مانند لیزر درمانی، میکرونیدلینگ یا لایه‌برداری شیمیایی را دریافت کردند، می توانند از اگزوزوم به عنوان یک درمان مکمل برای بهبود نتایج کلی بهره ببرند.

اگزوزان برای چین و چروک

چین و چروک

اگزوزوم می تواند گزینه امیدوار کننده ای برای درمان های پرکننده پوست باشد. بیماران ایده آل برای این رویکرد کسانی هستند که: به دنبال گزینه طبیعی تر و زیست سازگارتر برای درمان پرکننده پوست هستند، که به جای پرکننده های مصنوعی، میتوانند از این روش استفاده کنند. همچنین نتایج طولانی‌تری را در مقایسه با پرکننده‌های مصنوعی مبتنی بر اسید هیالورونیک ارائه می دهد، زیرا سلول‌های بنیادی سلول چربی می‌توانند با بافت اطراف ادغام شوند و بازیابی حجم پایدارتری را ارائه دهد. بیمارانی که کاهش حجم ناشی از افزایش سن را در صورت یا دست‌ها تجربه می‌کنند که منجر به ایجاد گودی، چین و چروک یا خطوط ریز می‌شود، می توانند از این درمان ترکیبی سود ببرند. بیمارانی که دارای بی نظمی یا عدم تقارن در کانتور بافت نرم خود هستند، مانند موارد ناشی از آسیب، جراحی یا شرایط مادرزادی، می توانند درمان ترکیبی را برای بهبود ظاهر و بافت ناحیه آسیب دیده استفاده کنند.

اگزوزان برای اسکارها و علائم کشش

اسکار

اگزوزوم ها به دلیل خواص بازسازی‌کننده، ضد التهابی و رگ‌زایی‌شان، پتانسیل زیادی در درمان ترک‌های پوستی و اسکار دارند. بیماران ایده آل برای درمان اگزوزوم در علائم کشش و اسکار شامل کسانی هستند که: مبتلا به علائم کشش ناشی از بارداری، افزایش یا کاهش سریع وزن یا جهش رشد هستند که می توانند از درمان با اگزوزوم بهره مند شوند، زیرا سنتز کلاژن را تقویت کرده و خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود میبخشد و به طور بالقوه ظاهر ترک ها را کاهش دهد. درمان با اگزوزوم در بیماران با انواع مختلف اسکار، مانند اسکار هایپرتروفیک، کلوئید یا آتروفیک، در ترمیم بافت، کاهش التهاب و بهبود ظاهر کلی اسکارها مفید است. همچنین بیمارانی که به دنبال جایگزینی غیرجراحی برای رفع علائم کشش و اسکار خود هستند، بر خلاف جراحی یا درمان های لیزری، درمان با اگزوزوم جایگزین مناسبی است. کسانی که درمان‌های معمولی برای ترک‌های پوستی و اسکار مانند کرم‌های موضعی، ورقه‌های ژل سیلیکون یا تزریق کورتیکواستروئید را بدون نتایج رضایت‌بخش امتحان کرده‌اند، اگزوزوم را یک گزینه جایگزین در نظر بگیرند.

اگزوزان برای درمان ریزش مو و افزایش رشد مو

اگزوزان حاوی فاکتورهای رشد و مولکول های دیگری هستند که می توانند رشد فولیکول های مو را تقویت کرده و منجر به رشد مجدد مو شوند. همچنین حاوی فاکتورهای رشد رگ زایی و مولکول های دیگری هستند که می توانند رشد رگ های خونی جدید را که برای تغذیه فولیکول های مو ضروری هستند، تقویت کنند. اگزوزان چرخه رشد مو را تنظیم می کند که می تواند به رشد موهای جدید و جلوگیری از ریزش مو کمک کند. در ترکیب با عصاره پلاسنتا که دارای خواص ضد التهابی است، می توانند به کاهش التهاب در پوست سر کمک کنند، و از ریزش موی ناشی از التهاب کمک کند. و حاوی مولکول هایی هستند که می توانند سلول های بنیادی فولیکول مو را در برابر آسیب محافظت کنند که می تواند به رشد مجدد مو کمک کند. به طور کلی، نحوه عملکرد اگزوزان در ریزش مو ترکیبی از این مکانیسم ها را شامل می شود و ممکن است به عواملی مانند علت زمینه ای ریزش مو، سن بیمار، و مسیر و فراوانی اگزوزوم بستگی داشته باشد.

اگزوزان در درمان آکنه

آکنه

ترکیب عصاره پلاسنتا و اگزوزوم در استحکام، لیفت و آبرسانی پوست موثر است. همچنین می تواند التهاب هایی مانند پوست مستعد آکنه را درمان کند و موانع پوستی را که به عنوان مثال در اثر لایه برداری بیش از حد آسیب دیده اند را درمان کند. زیرا می توانند تولید کلاژن و الاستین را تقویت کنند. عصاره پلاسنتا سرشار از طیف وسیعی از پروتئین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه هستند که به کاهش شرایط پوستی ناشی از التهاب مانند آکنه، پیری زودرس، روزاسه کمک می کنند. اگزوزوم ها دارای اثر ضد التهابی هستند که برای بهبود زخم و اسکار و درمان بیماری هایی مانند پسوریازیس، اگزما، روزاسه و آکنه مفید است. این درمان می تواند به تعادل و بهبود سیاهی زیر چشم، ملاسما و رنگدانه های پوست کمک کند.

اگزوزان در جوانسازی ناحیه تناسلی

جوانسازی واژن

بازسازی بافت: اگزوزوان سبب تکثیر و مهاجرت سلولی می شود که به بازسازی بافت های واژن مانند اپیتلیوم و بافت همبند کمک می کند.  ساختار و عملکرد کلی بافت های واژن را بهبود می بخشد و منجر به افزایش سفتی و حس بافت شود. اگزوزوم ها حاوی فاکتورهای رشد و مولکول های سیگنالی هستند که سنتز کلاژن را در فیبروبلاست ها تحریک می کنند. بهبود تولید کلاژن در دیواره واژن و خاصیت ارتجاعی و استحکام بافت را افزایش داده و به جوانسازی زنان کمک کند. اگزوزوم های اگزوزان سنتز و تخریب پروتئین های ماتریکس خارج سلولی مانند کلاژن و الاستین را تنظیم می کنند. حفظ تعادل این پروتئین ها می تواند به بهبود حمایت ساختاری و هیدراتاسیون بافت های واژن کمک کند. اگزوزوم های محصولات اگزوزان می توانند با انتقال فاکتورهای پیش رگ زایی، مانند فاکتور رشد اندوتلیال عروقی به سلول های اندوتلیال، تشکیل رگ های خونی جدید را تقویت کنند. بهبود خون رسانی می تواند باعث افزایش اکسیژن و مواد مغذی به بافت های واژن شود و باعث بهبودی و جوان سازی شود. اگزوزان می تواند التهاب را سرکوب کرده و پاسخ ایمنی را تعدیل کنند، که سبب ترمیم بافت و کاهش عوارض جانبی بالقوه و عوارض مرتبط با درمان های جوانسازی زنان کمک کند. اگزوزوم ها می توانند با انتقال مولکول های آنتی اکسیدانی مانند سوپراکسید دیسموتاز  و گلوتاتیون پراکسیداز از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو و آسیب محافظت کننند و می توانند به حفظ سلامت بافت واژن و کاهش علائم پیری کمک کند.

اگزوزان در درمان تیرگی پوست

مطالعات نشان داده اند که سلول های بنیادی و مشتقات آنها مانند اگزوزوان، اثرات مهاری بر روی رنگدانه های پوست دارند. از آنجایی که اگزوزوم حاوی سیتوکین‌ها و فاکتورهای رشد مختلفی است که توسط سلول‌های بنیادی یا سلول‌های ایمنی ترشح می‌شوند، اثراتی مانند التیام زخم، اثر آنتی‌اکسیدانی و سفید کنندگی دارد. سنتز ملانین به روشی وابسته به غلظت توسط سیتوکین ها و فاکتورهای رشد مختلف موجود در سلول های بنیادی کاهش می یابد. اگزوزان از جدیدترین نوآوری در فناوری احیا کننده برای ارائه یک درمان ضد پیری پیشرفته استفاده می کند که برای بهبود رنگ و بافت پوست طراحی شده است و در عین حال خطوط و چین و چروک های ظریف را برطرف کرده و کاهش می دهد. ادعای اگزوزان بر این است که اگزوزوم ها تولید کلاژن در درم را تا 700 درصد در طی چند ماه افزایش می دهند.